Kolory Diyarbakir

P1010145

Podróżowanie przez kilka miesięcy z rzędu, to już nie wakacje, na których odgradzasz się od świata i jakby robisz stop w swoim życiu. Bo życie wytrzyma tydzień toczenia się bez ciebie. Wytrzyma nawet dwa tygodnie. Ale po miesiącu zaczynają się problemy.

No a moje życie osobiste to jak jazda bez trzymanki i zawsze musi się coś wydarzyć. Właśnie się wydarzyło. Złapało mnie w Diyarbakir, stolicy Kurdystanu, jakieś 3000 kilometrów od domu. Nagle nie byłam w stanie zajrzeć do przewodnika, nic nie zachęcało do planowania trasy spacerów, a aparat był nieistotnym dodatkiem na ramię. Zdjęcia po prostu się nie pstrykały.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

3 przemyślenia na temat “Kolory Diyarbakir”

  1. Specyficzny klimat mają te tureckie uliczki. Wyglądają ciekawie.

  2. ~Mari pisze:

    Aga, miałam pewne podstawy do przekonania, że żadna informacja z Turcji tudzież Kurdystanu nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Ludzi spotykałam różnych, ogólna różnorodność tamtejsza i niestereotypowość jest jasną sprawą… A jednak Kurd – hippis – z Diyarbakir? Jak ten chłop się uchował? No twardziel musi być, dusza komandosa, zaprawdę.

    1. Haha, no jest znany w całym mieście i pogardzany jak wlezie. Ale też stworzył wokół siebie pewną społeczność, głównie młodych. Jak tam się wybierzesz to daj znać – wskażę Ci go na Couchsurfingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>