W Mardin na kawie

P1019921

Mardin to miejsce, gdzie spróbowałyśmy menengic. Kurdyjską kawę, którą Paula potem próbowała znaleźć w kolejnych tureckich miastach, jednak bez powodzenia. Menengic jest kurdyjska i to w Kurdystanie trzeba ją spróbować, a po spróbowaniu zachwycić się i kupić. Jednak czy aby na pewno? Czy menengic ma prawo smakować gdzieś tak dobrze jak w południowo-wschodniej Anatolii?

Mardin jest pierwszym miastem w Turcji, w którym poczułam zalążki przemysłu turystycznego. Miało to swoje plusy i minusy. Z jednej strony sklepy z mydełkami i przyprawami były rajem dla zmysłów, z drugiej dokuczała mi świadomość, że pozbawione są one swojej naturalności, a większość kupujących to turyści, głównie z zachodu Turcji. Mardin było jakby informacją, że nieuchronnie zbliżamy się do stambułskiego Grand Bazaru.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

2 przemyślenia na temat “W Mardin na kawie”

  1. Wróciłabym teraz do Turcji tylko po to, żeby napić się tej herbaty :) Albo kawy, chociaż za kawą nie przepadam. Ale w podróży to co innego. Z ciekawości próbuję tego, czego w domu bym nie tknęła ;)

  2. ~mmavon.eu pisze:

    Są pewne rzeczy, które smakują w pewnych miejscach i pewnych okolicznościach. Zupełnie w nowej rzeczywistości nie koniecznie. Taj może być ze szklanką wody, która smakuje spragnionej osobie po długiej wędrówce jak najlepszy napój na świecie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>