Pałac Tysiąca i Jednej Nocy, czyli Dogubeyazit ciąg dalszy

P1019692

„…Z ogrodem tym wiąże się historia miłosna dwojga młodych ludzi, którzy nie mogli się pobrać ze względu na to, że pochodzili z różnych klas społecznych.”

Przewracam stronę przewodnika po Dogubeyazit, wyczekując, co dalej. Czy uciekną? Czy dziewczyna zostanie zamknięta w wieży? Wreszcie czy wzorem swoich znajomych z Werony, popełnią samobójstwo?

Strony milczą. To jednozdaniowe wprowadzenie okazało się być całą historią. Na kolejnej stronie książki omawiany był już kolejny zabytek regionu, a ja nigdy się nie dowiem, co z tym ogrodem miłości i co z tą mityczną historią zakochanych.

-I dlatego właśnie nie czytam książek. – powiedział po angielsku pijący z nami kolega, a wewnętrzny głos, tym razem pod postacią siedzącej obok Pauliny, dopowiedział:

-Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

2 przemyślenia na temat “Pałac Tysiąca i Jednej Nocy, czyli Dogubeyazit ciąg dalszy”

  1. ~annaprus pisze:

    W podróżach zagranicznych bywam dość ostrożna, więc pewnie nigdy nie udam się do Dogubeyazit , chociaż miejsce wydaje się ciekawe. Turcja, którą znam http://www.photo-travels.org/pl/Turcja/ zawarłaby się w tych zdjęciach.

  2. ~Cyntia pisze:

    Przepiękne miejsce!
    w środku dobrze zachowane, można usiąść przy kominku na kamienny łożu lub przy oknie i czuć się jak ……… piąta żona Ishaka Pashy ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>