Kachetia: Wina z Gruzji i zwiedzanie winnicy

P1019187

No to popłynę na głęboką wodę. Napiszę o tym, co mnie pasjonuje, ale co wymaga ode mnie zerkania raz po raz na ściągi w formie notatek, folderów i internetów. Zgodnie z zapowiedzią z ostatniej notki napiszę o gruzińskim winie. A konkretnie o wizycie w winnicy Schuchmann.

To była dobra wycieczka. A w przypadku podróżowania stopem dobre wycieczki tworzą przede wszystkim napotkani ludzie. W tym przypadku była to para Czechów w średnim wieku. Ona była profesorką hydrologii, on reżyserem filmowym, a obecnie burmistrzem jednej z praskich dzielnic. Jak się okazało, oboje byli świetnymi rozmówcami i wielbicielami wina, których nie trzeba było zbyt długo przekonywać do wycieczki po winnicy Kachetii.

Zobacz też informacje praktyczne o Gruzji. Klik!

Wina w Gruzji – najstarsze na świecie

button_czytaj-wiecej

 

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

2 przemyślenia na temat “Kachetia: Wina z Gruzji i zwiedzanie winnicy”

  1. ~smerfik pisze:

    Super, też bym chciała odwiedzić taką winnicę :)

  2. ~Anna P. pisze:

    Dla każdego konesera, odwiedzenie takiej winnicy to pewnie niezapomniane wspomnienia, sama bym chciała się tam znaleźć, a co dopiero spróbować takiego wina :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>