Mccheta – religijna stolica Gruzji

P1018388

„I wtedy Saakaszwiliemu odbiło i zaczął masowo remontować miasta.”

Wyglądają przekomicznie! Wśród gruzińskiej wsi, gdzieś pomiędzy jedną stodołą a drugą, brudem i ruderą, nagle wyrasta przed wami zupełnie “nowa starówka” z angielskimi napisami, pensjonatami, restauracjami lub po prostu mieszkaniami. Niektóre z tych domów stoją zupełnie puste i chyba tylko czekają na to, aż znowu będą się nadawały do remontu.

„A mieszkańcy? Musieli za to coś płacić?”

Nie musieli. Wyobraźcie sobie, że mieszkacie w walącej się kamienicy i nagle rząd oferuje wam gruntowne wyremontowanie mieszkania. Czynsz się nie zmienia, opłaty pozostają te same.

Wszystko po to, żeby turyści mieli lepszy obraz Gruzji

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>