Sardynska Barcelonetta – Alghero

P1017524

Gdy wybierasz się na Sardynię i zaczynasz przeglądać przewodniki, Alghero jest z pewnością miejscem, przy którym postawisz wykrzyknik. Wymieniane jest w ścisłym Top 10 wyspy. Miałam szczęście. Będąc w nim poza sezonem zastałam Alghero… nie wymarłe, ale też nie zapchane ludźmi. Akurat na połażenie, zjedzenie loda i wypicie espresso.

Gdy opowiadam znajomym o okolicach Alghero, pierwszą ciekawostą jaką sprzedaję, jest fakt, że ludzie tu mówią po katalońsku. Jest to rezultat hiszpańskiej kolonizacji, która miała miejsce w XIV wieku. W rezultacie w przeciwieństwie do języka sardyńskiego, który przy włoskim, dominuje w większej części wyspy, tutaj hiszpańskojęzyczni turyści nie powinni mieć problemów z komunikacją.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

3 przemyślenia na temat “Sardynska Barcelonetta – Alghero”

 1. ~zabytkowy pisze:

  Zajrzałem tu po pewnej przerwie – ostatnio na tapecie była Słowacja. A tu widzę kolejna podróż i kolejna ciekawa fotorelacja. Blog się rozwija, tak trzymać! A miłośnikom dawnych rezydencji, zamków i pałaców w nowej odsłonie tradycyjnie polecam http://www.insygnus.pl

  1. ~Zalezna pisze:

   A za chwile bedzie o Gruzji. Juz w niej jestem ;)

 2. ~Paweł pisze:

  Super wpis :) właśnie planuje wyjazd w tamte regiony i z ciekawścią przeczytałem o tym miejscu z Twojego bloga :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>