Weekendowe city break w Cagliari

Torre dell' Elefante - słonik na jednej z głównych bram prowadzących na Castello. Jak dla mnie świnka z trąbą ;)

Macie wolny weekend? Wyjechalibyście gdzieś na chwilę? Kochacie Włochy, ale macie już powoli dosyć Rzymów, Mediolanów i Bolonii? To może coś na wyspie? Miejsce gdzie miejscowi będą mówić ze sobą po włosku, ale jednocześnie krzyczeć, że Włochami nie są? To może Cagliari?

panorama Cagliari

Cagliari nie jest miastem przez duże M. Ze swoją populacją nie przekraczającą 200 tysięcy mieszkańców można by zaryzykować stwierdzenie, że jest miastem niewielkim. I to widać. Nie ma wielkich, zatłoczonych placów, nowoczesnych dzielnic, a i starówkę da się poznać w raczej niedługim czasie. Jeśli myślicie o spędzeniu tu całego tygodnia – nie warto. Ale jeśli weekendu, to jak najbardziej.

Z lotniska dojedziecie do miasta autobusem (bilet w automacie na hali przylotów– 4 euro, u kierowcy – 5 euro). Przywiezie was na dworzec mieszczący się zaraz przy porcie i na wejściu do centrum miasta. Ledwo z niego wyjdziecie, a waszym oczom ukaże się okazały ratusz, a na mieszczącej się przed nim Piazza Matteotti mini targ, na którym trudno o Europejczyka. Obserwacja numer jeden: jesteśmy w śródziemnomorskim mieście. Jesteśmy na pierwszym przystanku Afrykańczyków do „lepszego świata”.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

3 przemyślenia na temat “Weekendowe city break w Cagliari”

  1. ~locja pisze:

    Bardzo dziękuję za pomocne informacje i piękne zdjęcia – pozdrawiam z Krakowa.

  2. ~olek pisze:

    Cagliari warte jest tygodnia żeby nacieszyć się widokami i atmosferą,plaża piękna nie na parę godzin ale na długie leniwe dni z espresso za 1 euro w barze

  3. Zdecydowanie polecamy Cagliari nawet na cały tydzień lub dwa. Na prawdę nie będziecie się nudzić. Cudowne plaże w odległości godziny drogi autokarem. Cudowne wieczorne spacery po starówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>