Czym jest sztuka normańska? Przypadek Monreale

Krużganki katedry w Monreale

Czy jestem niezależną podróżniczką-odkrywczynią? Nie. Mimo że jedne z najprzyjemniej wspominanych przeze mnie momentów moich wyjazdów to odwiedziny w zapadłych wioskach czy włóczenie się po olanych przez turystów zaułkach miast, to nie ukrywajmy: atrakcje turystyczne są atrakcjami, ponieważ są atrakcyjne.

Monreale to jedno z 10 najwspanialszych miejsc na Sycylii. Zobacz pozostałe 9. Klik!

Dwie notki temu pisałam o Erice. Narzekałam na bandy przewijających się przez miasteczko turystów. Dużo osób mi odpowiedziało, że musiałam mieć pecha, bo gdy oni odwiedzali miasteczko, to nie było w nim niemal nikogo. Tak czy inaczej, ja się potykałam o zorganizowane wycieczki.

button_czytaj-wiecej

Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>