Europa zimą

Kaprun i Zell am See - narty w Austrii (6)
moi sąsiedzi w aucie
 Druga połowa stycznia. Sobota. Coś dziwnego dzieje się w Europie. Miliony ludzi każdej płci i wieku biorą urlop, myją samochody i wyciągają z głębi szaf swetry i polary. Na autach montują specjalne bagażniki, kupują bilety lotnicze i ostrzą narty, zastanawiając się jednocześnie, gdzie, do cholery, włożyli kask. Nadmorskie hotele all inclusive świecą pustkami, w Paryżu na Montmartrze jak nigdy da się da się usłyszeć ciszę. Społeczeństwo mobilne myśli teraz tylko o jednym: Alpy!
Nie inaczej jest w Polsce. Dla niektórych to pierwszy tydzień ferii, dla innych drugi. Tak czy inaczej niemal połowa dzieciaków ma wolne. Podporządkowani szkole rodzice z rozkoszą wykorzystują ten moment, żeby wyrwać się na tydzień ze swojej jałowej codzienności. Włochy, Francja, Szwajcaria, no a przede wszystkim, Austria.

Przeczytaj też o ośrodku Kaprun i Zell am See, jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc na narty Klik!

Tak też jest u mnie. Od jakichś 15 lat rok w rok jedziemy tą samą autostradą, jemy te same kanapki, tak samo wkurzamy się na korek w Bawarii, w której aktualnie piszę ten artykuł. I tylko miejsca się zmieniają. Niekiedy jest to Austria, innym razem Włochy. Czasem Karyntia, częściej Tyrol. W tym roku za cel obraliśmy Bad Kleinkirchheim nieopodal Villach, na granicy parku narodowego Nockberge. Już jutro zamiast do biblioteki, szkoły, na jogę, wybiorę się na stok i przez kolejne kilka godzin będzie szu! Szu! Szu!
button_czytaj-wiecej
Print Friendly
The following two tabs change content below.

Agnieszka Ptaszyńska

pisarka podróżnicza
z wykształcenia polonistka, z zamiłowania podróżniczka, wielbicielka włoskiej kawy i dużych psów. Straszna bałaganiara w życiu i na papierze (dysortografka). Promotorka idei odpowiedzialnego podróżowania, którą stara się przekazać na blogu. Zawsze chętnie służy podróżniczą radą. Publikowała na Onecie, w Czasie Kultury i na portalach podróżniczych. A no i napisała przewodnik po Trapani :)

Ostatnie wpisy Agnieszka Ptaszyńska (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>